User
detail článku...
A jsme na Lipně!

A jsme na Lipně!

14.09.2016 Petr Hudec
  • lipno

  • skischool lipno

Skischool Lipno patří mezi vůbec největší lyžařské školy v České Republice. V průběhu hlavní sezóny je schopna odbavit více jak 1000 klientů denně. Je naší milou povinností vám oznámit, že Skischool Lipno se rozhodla pro nadcházející sezóny uzavřít spolupráci s ACSI - Association of Czech Snowsports Instructors, z.s. v oblasti vzdělávání svých instruktorů. S lektory ACSI se tedy setkáte na kurzech pořádaných ve skiareálu Lipno.

Skischool Lipno je tradiční a jedinou školou v celém skiareálu Lipno. Zaměřuje se zejména na výuku děti a pro dosažení nejvyšší kvality výuky potřebuje každoročně doplnit svůj tým o svědomité a schopné budoucí instruktory. Skischool Lipno se pyšní vlastní moderní a propracovanou metodikou zejména dětské výuky a protože vnímá potřebu se dále rozvíjet a zlepšovat, vsadila na spolupráci s ACSI, díky které bude celý výukový systém ještě komplexnější. Z toho budou těžit zejména klienti, kteří se již teď do skiareálu Lipno tak rádi vracejí.

Nejen na to, proč by si budoucí instruktor měl zvolit práve lyžařskou školu Lipno vyzpovídal Petr Hudec manažera školy, Petra Chalupu.

Petr Hudec: "Petře, proč tedy s Vámi?"

Petr Chalupa: "Je to jednoduché. Jsme školou, jejíž vlastník je přímo skiareál Lipno a díky tomu máme daleko větší možnosti dovést k nám velké množství klientů. Požadujeme po svých instruktorech maximální kvalitu a oddanost své práci. Naopak za to nabízíme velice nadstandardní podmínky ať již se jedná o platové ohodnocení, či špičkové zázemí školy, kvalitní ubytování nebo relaxační zóny s bazénem, saunou atd. Chápeme totiž, že pokud chceme po svých instruktorech odvádět kvalitní práci, musíme nechat instruktory také patřičně zregenerovat síly na nadcházející den. U nás mají instruktoři jistotu práce do té míry, že pracují 6-8 hodin denně a to bez kvalitní regenerace samozřejmě nejde.", sděluje Petr Chalupa.

Petr Hudec: "To je vcelku pochopitelné. Musí to být těžké udržet vysoké pracovní nasazení a motivovat takové množství instruktorů v průběhu celé sezóny. Jak je to u Vás s platovým ohodnocením? Na čem nejvíc závisí?"

Petr Chalupa: "Plat se u nás odvíjí samozřejmě od kvalifikace, ale také od spokojenosti klientů. Nechceme, aby naši instruktoři lidově řečeno zakrněli, ale chceme jim dát možnost na sobě neustále pracovat a zlepšovat se, aby se jejich plat mohl zvýšit , někdy bohužel i snížit, i během sezóny. Kvůli tomu pořádáme pravidelné doškolování jehož součástí je i posouzení odborného vývoje daného instruktora. Se zlepšujícími se schopnostmi samozřejmě přichází i zlepšení platového ohodnocení. A to je myslím výborná motivace jak na sobě i nadále pracovat."

Petr Hudec: "Co tedy musí udělat běžný smrtelník, aby se mohl stát instruktorem ve skiareálu Lipno?"

Petr Chalupa: "Prvně by měl odhadnout své individuelní schopnosti. Jedná se samozřejmě o schopnosti lyžařské a snowboardové. Těžko se může stát instruktorem někdo, kdo na lyžích stál jednou v životě. Vyžadujeme alespoň základní lyžařské dovednosti, za což považujeme jízdu v paralelním oblouku. Nejen na kurzu, ale i v průběhu sezóny intenzivně poté pracujeme na zlepšení schopností našich instruktorů, abychom dodali svým klientům opravdu maximální možnou kvalitu a profesionalitu výuky. Výhodou kurzů na Lipně je to, že pro budoucí instruktory jsou zcela zdarma. Chápeme totiž, že toto povolání se primárně rekrutuje z řad studentů, kteří nemají peníze na rozhazování. Proto za své instruktory kurz zaplatíme, poskytneme jim kvalitní pracovní oblečení, dotované ubytování, aby úvodní měsíc do jejich první výplaty pro ně nebyl finančně náročný. Myslím, že naši instruktoři právě tento fér přístup oceňují a proto se k nám v hojné míře další sezóny vracejí a někteří z nich zůstávají v areálu pracovat i přes léto. Chápeme totiž, že pokud chceme dodávat svým klientům nejvyšší kvalitu výuky, bez stabilního jádra týmu to jednoduše nejde. Vždyť i když stavíte fotbalové mužstvo, nemůžete očekávat první sezónu, že vyhrajete ligu. A pokud bychom každou sezónu stavěli tým lidí úplně od začátku, nikdy bychom nemohli odvádět tu kvalitu, kterou odvádíme. Za svoje mužstvo jsem upřímně rád, za což vděčím kromě celého týmu zejména šéfinstruktorovi Honzovi Nohavovi, který o své svěřence na denodenní bázi tak dobře pečuje."

Petr Hudec: "Díky Petře za vyčerpávající odpověd, skvělý rozhovor a i když jsou teď parná vedra, budu rád, pokud se spolu potkáme nejen u vás na Lipně, ale kdekoli jinde na sněhu."

Petr Chalupa: "Taky díky za rozhovor a budeme se těšit, že uvidíme další nové tváře na kurzech pořádaných na Lipně."
 

zpět na seznam článků...

mohlo by vás zajímat...
Naši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.