User

DETAIL VIDEOANALÝZY...

Jméno a příjmení:

Simona Nováková

Ahoj kluci, co byste mi doporučili, abych se mohla zlepšit? Jezdím ráda,ale jezdím dost pomalu a ráda bych se cítila při lyžování bezpečně.

Video vloženo: 29.09.2015
Analáza vyhotovena: 30.09.2015

ANALYZOVAL...

Róbert Záboj
Jméno a příjmení:

Róbert Záboj

Lyžuju od té doby co jsem začal chodit. Jsem vícenásobným mistrem České republiky i Slovenska v závodu učitelů lyžování, několikanásobný mistr ČR i Polska v kategorii Masters a vítěz Českého poháru Masters v alpském lyžování. Jsem držitelem nejvyššího vzdělání SAPUL A, držitel rakouského diplomu Landesschilehrer, držitel ISIA CARD a MOU. V minulosti jsem lektoroval jak pro Slovenskou, tak i pro Ruskou asociaci instruktorů lyžování. Také jsem se zúčastnil 4 kongresů INTERSKI jako člen demoteamu a podílel jsem se jako spoluautor na tvorbě několika lyžařských metodik v ČR i na Slovensku.

Dosažená licence: A1
Praxe: 30 let
Specializace: alpské lyžování, závodní lyžování

Provedených analýz: 1

ANALÝZA...

Úvodní dojem

Ahoj Simono, na videu co si nám poslala je velmi slušná jízda ve středním oblouku na prudkém svahu. Tvoje jízda je velmi plynulá, občas se nedostáváš do optimálního, vyváženého postavení pro danou fázi oblouku.

Analýza

Pohyb,který by ti mohl při tvém lyžování hodně pomoci, je při zahájení oblouku posunout těžiště vpřed a dovnitř budouciho oblouku. Stojíš hodně pasivně nad lyžemi, což je veliká škoda. Tvoje lyžování by pak mohlo být o hodně dynamičtější a to vlivem využití potenciálu lyží, na kterých lyžuješ. Jinak si dávej pozor ať dříve zastavíš tělo a aby došlo k většímu zalomení trupu a nohou (angulace). To ti pomůže k lepšímu tlaku na vnější lyži a celkové vedení.

Doporučená cvičení, závěr

Pohyb, na který bych se zaměřil u tvého lyžování je tzv. inklinace (posunutí těžiště vpřed, do směru budoucího oblouku) To ti pomůže k rychlejšímu přehranění a pak se budeš mít dobrou kontrolu nad lyžemi po celou dobu oblouku a tvé lyžování bude opravdová zábava.

Výukové video...

Připravujeme

Připravujeme...


FACEBOOK...


Naši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.