User

DETAIL VIDEOANALÝZY...

Jméno a příjmení:

Adam Vyskočil

Snažím se jezdit plynule a hezky, ale pořád tomu něco chybí, v oblouku si myslím, že jedu celkem dobře, ale pořád to není ono. Budu rád, když mi dáte nějakou zpětnou vazbu, co bych měl zlepšit.

Video vloženo: 29.09.2015
Analáza vyhotovena: 30.09.2015

ANALYZOVAL...

Petr Hudec
Jméno a příjmení:

Petr Hudec

Dosažená licence: A1
Praxe: 17 let
Specializace: alpské lyžování, freeride lyžování

Provedených analýz: 1

ANALÝZA...

Úvodní dojem

Díky Adame za poslanou velmi slušnou jízdu v dlouhých obloucích na středně strmém svahu a to na kratších, točivých lyžích. Jízda je charakteristická vcelku dobrou dynamikou, ale jsou tam i malé chyby, které způsobují neefektivním využívání carvingových lyží. Jsi rozhodně super lyžař a jen pár tipů tě posune ještě dál.

Analýza

Při tvém lyžování je důležitá plynulost, která se občas vytrácí při zahájení oblouku a to v podobě rychlého přestoupení z lyže na lyži. Zkus si s tlakem více pohrát, ať se zvyšuje plynule. Další věc, kterou si zkus pohlídat, je větší tlak na vnější lyži. To docílíš zastavením trupu a krčením vnitřní nohy (tzv. angulace – zalomení) pak budeš mít dostatečnou oporu na vnější lyži.

Doporučená cvičení, závěr

Zaměř se na plynulé vyhledání opory na budoucí vnější lyži. Inklinace a udržení tlaku na lyži pomocí zastavení trupu a pokrčování vnitřní dolní končetiny. Zkus si na místě (na rovině ve trojici procítit inklinaci) Potom se pokus udělat nacvičený pohybový průběh při jízdě.

Výukové video...

Připravujeme

Připravujeme...


FACEBOOK...


Naši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.