User
detail článku...
Majasport zahájila spolupráci s ACSI

Majasport zahájila spolupráci s ACSI

22.10.2016 Petr Hudec
 • významné události

 • tiskova zprava

Další školou, která se rozhodla zahájit s námi spolupráci, je Majasport ze Špindlerova Mlýna a ACSI tedy spolupracuje již téměř se všemi špindlerovskými školami a s některými pouze na bázi výhradní spolupráce.

Dovolujeme si vám oznámit, že se k nám přidala další špindlerovská škola - Maja Sport. Tuto školu založil již v roce 1991 špindlerovský rodák Jaroslav Mařas. Jaroslav, jako dlouhodobý servisman a trenér závodního lyžování, měl k této profesi poměrně blízko a založení školy byl tak logický krok a rozšíření služeb, které nabízí. Firma začínala původně ve stáji chalupy Mařasových, kde půjčovali v létě horská kola a půjčovali lyže a postupně postavili vedle samostatnou novou provozovnu. V roce 1998 Jaroslav bohužel zemřel a jeho pomyslné žezlo převzal syn Robert, který nadále v rodinné firmě pokračuje.

Od sezóny 2012/ 2013 nachystala Maja Sport spoustu nových aktivit a především dobudovala školku u skiareálu Medvědín včetně zázemí pro klienty, rožšírili služby u vleku na Labské jako slalom s časomírou pro velké skupiny a firemní akce včetně bohatého občerstvení - a to vše i při večerním lyžování.

Položili jsme Maja Sport otázku: Proč jste se rozhodli pro spolupráci s ACSI?

"Pro nás to byla jasná volba. Již delší dobu jsme uvažovali o změně a v tuto chvíli jsme narazili na ACSI. Potřebujeme pro svou školu instruktory, kteří jsou vyškoleni podle metodiky, která je srozumitelná a má jasnou kontinualitu. V poslední době jsme se setkávali v metodice jiných organizací se zmatky a instruktoři měli problém metodiku pochopit a my jsme je museli dodatečně interně proškolovat. Líbí se nám, že ACSI vychází z metodiky alpských států (Rakousko, Francie...), které ve světě něco znamenají a již v minulé sezóně jsme pozorovali, že i pravidelně pracují s instruktory špindlerovských škol - to znamená, že po kurzu tím pro ACSI práce nekončí. Naši instruktoři chápou, že tím, že se stanou instruktorem neznamená, že na sobě přestanou pracovat a o další doškolování mají enormní zájem. Pro nás je tedy ACSI jasnou volbou", říká Robert Mařas.

"ACSI v současné chvíli spolupracuje s 18 lyžařskými školami v České Republice, včetně těch největších ať již jsou z Lipna, Klínovce či Špindlerova Mlýna. Počet lyžařských škol se postupně rozšiřuje a pro nás je to jasným signálem, že svou práci děláme dobře. I když ACSI vstupuje teprve do své druhé sezóny působení, je nám jasné, že toho máme ještě spoustu před sebou. Na druhou stranu náš lektorský sbor má dlouhodobé zkušenosti, neboť působil desítky let jak v pozici instruktorské, tak především lektorské. Jasná kontinualita a srozumitelnost vzdělávání je pro nás stejně důležitá jako zábavná forma, která je pro skvělý zážitek z našich kurzů potřeba. ACSI svoje úvodní kurzy jasně profiluje na 5 denní, zaměřen na dětskou výuku ve školkách a 8 denní, zaměřen na výuku dospělých a oba kurzy jsou kromě metodického výstupu zakončené zkouškou z jízd před komisí. Jsme rádi, že české lyžařské školy oceňují, že z "naší kuchyně" vycházejí opravdoví instruktoři s licencí a že za více jak rok se nám podařilo z českého koláče vzdělávání instruktorů ukrojit pořádný díl a je mou milou povinností za vloženou důvěru českým lyžařským školám poděkovat", dodává Petr Hudec, manažer pro komunikaci v ACSI. 

Jestli se tedy rozhodujete zda se stát instruktorem lyžování ve Špindlerově Mlýně, je pro vás lyžařská škola Maja Sport další školou, kterou si můžete zvolit. A my vám přejeme pěknou pohodovou nadcházející sezónu.

Vaše ACSI


zpět na seznam článků...

mohlo by vás zajímat...

 • První kurzy v ČR opět na Monínci
  První kurzy v ČR opět na Monínci 11.10.2022 Petr Hudec
 • KDO JSME
  KDO JSME 19.09.2022 Petr Hudec
 • S naší licencí se lze uplatnit i v Číně
  S naší licencí se lze uplatnit i v Číně 01.09.2022 Petr Hudec
 • Vzdělání ACSI je nově uznáváno v Rakousku
  Vzdělání ACSI je nově uznáváno v Rakousku 02.03.2018 Petr Hudec
 • Pokračujeme na Monínec
  Pokračujeme na Monínec 26.09.2016 Petr Hudec
 • ACSI se rozrůstá do Pece pod Sněžkou
  ACSI se rozrůstá do Pece pod Sněžkou 13.05.2016 Petr HudecNaši vážení partneři...

Je nám ctí, že můžeme spolupracovat s následujícími partnery. Budeme rádi, pokud si i ty prohlédneš jejich prezentaci.